Krst knihy Zlato sa čistí ohňom v Nitre 20.11.2019

SLOVENSKÝ KRST KNIHY bol rovnako skvelý ako ten španielsky a neprekážalo nám ani sychravé novembrové počasie. Užili sme si ho v uvoľnenej atmosfére, dokonca v španielskom rytme za spevu skvelej latino speváčky Dominiky Titkovej a tiež talentovanej dvojice latino tanečníkov z Akadémie tanca. Pozvanie prijala aj regionálna televízia Nitrička, ktorí prišli nakrútiť reportáž do relácie Magazín (link nájdete aj v menu na karte Médiá)

Krstili sme v priestoroch mojej niekdajšej stredoškolskej alma-mater – na Spojenej škole na ulici Slančíkovej v Nitre. Celým podujatím nás sprevádzala redaktorka a moderátorka z regionálnej televízie Tatiana Timková. Na úvod nás všetkých privítal sám riaditeľ školy pán Mgr. Jaroslav Maček, ktorý bol kedysi aj mojim pedagógom. Čuduj sa svete – stále si na mňa pamätal 😉 Vraj pre nezabudnuteľné oči a úsmev, čo ma veľmi potešilo.

Krst knihy Zlato sa čistí ohňom na mojej alma-mater Spojenej škole Slančíkovej v Nitre za účasti riaditeľa školy (foto: archív autorky)

Potešujúce bolo aj jeho srdečné privítanie a vrúcne slová na moju knihu. Pán riaditeľ si ju dokonca stihol prečítať, a vraj rád. Zaujala ho, ocenil moje snaženie aj jeho výsledok a teraz ju s nadšením číta jeho 17-ročná vnučka. Radosť počuť úprimné slová a poklony! Ďakujem!

A ešte srdečnejšie ďakujem za poskytnutie priestorov na uvedenie mojej prvotiny do života – ako aj sám pán riaditeľ zdôraznil, škola vždy podporovala aj kultúrno-umelecké prejavy študentov (niekde v archíve sú aj moje príspevky do školského časopisu okolo roku 1985). Moja kniha má byť motiváciou aj pre súčasných študentov.

Nasledujúcu hodinku sme strávili rozhovorom o knihe. Prítomní sa dozvedeli čo-to o knižke samotnej, o tom, ako vznikala, o celom procese, ktorý viedol k jej vydaniu… Pár priaznivých referencií sme mali aj priamo z publika, ktoré už malo možnosť knihu čítať. Ďakujem… som rada, že si z knihy každý vyberie „to niečo svoje“ o zmysle a smerovaní svojho života – veď to bolo mojim hlavným zámerom.

Rozhovor o knihe s moderátorkou Tatianou Timkovou (foto: archív autorky)

Pomedzi jednotlivé vstupy nám zaspievala skvelá speváčka latino hudby Dominika Titková. Som veľmi rada, že prijala moje pozvanie a svojim nádherným spevom významne prispela k celkovej nálade večera. Bez nej by to nebolo ani spolovice také príjemné a radostné! Muchísimas gracias!!

Úprimné poďakovanie patrí aj talentovanej tanečnej dvojici z Akadémie tanca, ktoré jej melódie dopĺňali temperamentnými tanečnými variáciami.

No a samozrejme veľká vďaka profesionálke Tatiane Timkovej za udržiavanie skvelej atmosféry a záujmu o knihu počas celého večera!!

Krátky zostrih zo samotného aktu krstu knihy krstnými mamami Tatianou Timkovou a Dominikou Titkovou.(foto: archív autorky)

V závere knihu spoločne pokrstili moderátorka Tatiana Timková a latino speváčka Dominika Titková. Krstilo sa opäť lupeňmi, tentoraz ruží, ktoré mali istý hlboký význam aj pre hrdinku knihy Júliu. Aký, to sa dozviete v knihe 😉

Po samotnom krste nasledovalo spoločné fotenie s účastníkmi… aspoň s väčšou časťou, ktorú tvorili moji priatelia a známi, ktorých si veľmi vážim. Chcela som mať na tento deň aj takúto krásnu pamiatku!

Ďakujem všetkým za podporu Veľmi si cením, že ste prišli v takom hojnom počte aj napriek upršanému počasiu. O krásnych kyticiach a daroch ani nehovorím! Veľké ďakujem!!

Spoločná fotka… (foto: archív autorky)

No a na záver nasledovalo slávnostné krájanie spomínaného „sladkého prekvapenia“ od mojej multifunkčnej editorky a grafičky Martiny – torta sa vydarila a aj skvele chutila. Každému z prítomných sa teda okrem papierovej verzie ušiel aj sladký kúsok z mojej knihy 😉 Mnohým spríjemnila čakanie v rade na autogram…

Autogramiáda… a porciovanie sladkej verzie knihy (foto: archív autorky)

Ešte raz ĎAKUJEM všetkým, ktorí svojou troškou prispeli k naozaj slávnostnej nálade jedného úžasného večera, na ktorý NIKDY NEZABUDNEM!! A dúfam, že sa do roka uvidíme na ďalšej podobnej akcii…