Korona vírus v Španielsku – 60. dní nie celkom nič nerobenia

💥15. marca sa začalo šialenstvo s názvom korona a žiaľ ešte stále úplne neskončilo. Aj keď sme sa presunuli do fázy I., ktorá už ponúka viac ako len zostať doma a nevedieť čo s nami bude, predsa len času na kreatívnu tvorbu je stále dosť .

💥Vždy ma bavilo vytvoriť zo starého nové. Dať druhý dych veciam, ktoré by sa možno inak vyhodili alebo dokonca znečistili našu planétu. Jedným z mojich hobby je renovácia staršieho nábytku. Tu v Španielsku sa môžem vyžiť, lebo staré vily sa pravidelne obnovujú a keďže mojou hlavnou činnosťou sú reality ľahšie sa dostanem aj k pekným, starším kúskom.

💥Osud komody viď dole by bol spečatený, mal putovať do odpadu. Bola plná červotoču, ktorý sa mi podarilo pár týždňov pred maľbou vykynožiť, drevo som vyšmirgľovala, ošetrila špeciálnym olejom a výsledok je podľa mňa veľmi uspokojivý čo poviete?

💥Teraz mi robí radosť vo svojom home office a konečne mám vhodnejšie miesto pre kvety, knihy a obrazy, ale možno aj nejaké šanóny, ktoré poukladám dovnútra, tak aby mi príliš nepripomínali prácu ;).

Korona vírus v Španielsku – 52. deň, kedy nám otvorili kaderníctvá

💥Neviem ako vy, ale ja som dostala do vienka bohatú nádielku vlasov. Pred koronou som nestihla kaderníka a tak som sa z času na čas „obstrihala“ doma sama . K tomu sa pridalo pôsobenie slnka a na hlave sa mi objavil prešedivelý, chemlónový žvuchanec s farbami jesene, ktorý bolo takmer nemožné rozčesať. Už ani môj laptop sa nemohol na mňa pozerať.

💥Viete si predstaviť akú radosť som zažila keď Signor Pedro Sanches, premiér krajiny mojich snov v diskusnom fóre naznačil, že by sa vo fáze 0, tzv. predprípravnej fáze, ktorá ešte prebieha mali otvoriť kaderníctvá a oni sa naozaj aj otvorili.

💥Šticovanie kaderníčky v gumenných rukaviciach a skafandri nebolo dvakrát príjemné, ale výsledok sa čoskoro dostavil, veď napokon posúďte sami.

Korona vírus v Španielsku – 50. deň kedy nás vypustili

💥Konečne ho vidím dlhšie ako len po ceste do supermarketu. More, ktoré leží jeden kilometer od nášho príbytku a v posledné dni predsa tak vzdialené . Dnes od 2.5.2020 si môžem pohľad naň vychutnať viac a to denne vždy od 7 do 10 alebo od 20 do 23 hodiny. Hip hip hurá.

💥A tak tu stretám po 50 dňoch prebývania doma, prvých chodiacich a vzájomne sa tešíme zo seba a už na diaľku sa zdravíme. Čo myslíte, na čo myslím? Uhádnete? No predsa na nášho Jána Kostru a jeho Každý deň stretnúť človeka.

💥Lebo zrazu si tu v ďalekom svete uvedomujem pravdivosť jeho textu ešte viac, lebo naozaj Deň, v ktorom nestretneš ho, (tak trochu) stratený je.

Korona vírus v Španielsku – týždeň 6

💥Nepatrím medzi vychýrené kuchárky a kuchyňa ani nie je mojím najobľúbenejším miestom, ale jesť sa musí a ak človek v cudzine dostane chuť na špeciality rodnej krajiny tak potom vičíňa :). A vyrába takéto domáce, dukátové buchtičky, ktoré španieli nepoznajú a moje prvé 🥧urobené z vlastného kvásku aj droždia, ktoré na moje prekvapenie aj vykvasili 😇.

💥Manžel, ktorý na dukátových buchtičkách neodrástol ich trochu inovoval a dochutil šľahačkou a tekutým kakaom. Nuž proti gustu žiaden dišputát, ale medzi nami mne chutia také našské, obyčajné bez prísad oveľa lepšie. Slovenská kuchyňa má predsa len niečo do seba a vďaka korone objavujem jej zabudnuté čaro.

Korona vírus v Španielsku – týždeň 5

💥Najprv mala nevinný pohľad, potom začala kávičkovať a teraz už aj kostičkuje, našťastie cigarety jej nevoňajú.

💥Naozaj sa človek v piaty týždeň nikam nechodenia musí nudiť, keď dáva dohromady spomienkové fotky psa. Nuž ale nie je rozkošná?

💥A že sučka…kto by to na tú Assu povedal, veď má taký drzý pohľad, pritom sa zľakne aj muchy :).

Korona vírus v Španielsku – týždeň 4

💥Tohtoročná Veľkonočná oberačka pomarančov z dvoch stromov sa vydarila. Úroda bola bohatá a okrem toho, že nejaké to vrecko dostane sused, budeme môcť veselo odšťavovať a nasávať vitamín C odhadom najbližší mesiac. Čo v období „koronky“ nie je na zahodenie, keďže tento vitamín spolu so zinkom sú výborným pomocníkov v prevencii.

💥Viete čo je zaujímavé a čo som nevedela, keďže nám doma rástli jablone.? Že pomaranče, teda, táto odroda, ktorá je na fotke (lebo je ich veľa) zrejú až 9 mesiacov a úroda sa dá zbierať 2 x ročne, to už mám odskúšané a úplne najzaujímavejšie je, že v tom istom čase – je na strome voňavý kvet – azahar, malý plod a aj zrelý pomaranč. Druhú úrodu si budeme môcť pozbierať koncom októbra a urobíme si zásobu vitamínom na zimu. A pevne verím, že vtedy budeme na pandémiu už iba s rešpektom spomínať.

Korona vírus v Španielsku – týždeň 3

💥Po rokoch naštartovať šijaciu „mašinku“ bol naozaj super pocit. Najprv som týždeň otáľala, potom som po piatich minútach zlomila ihlu pri zadávaní spiatočného endlovania, ale keď už sa nič nekazilo, ani niť nevyliezala, ma to naozaj začalo baviť . Cítila som sa ako keď po rokoch človek sadne na bicykel a zistí, že keď sa raz za niečo naučíš je to v tebe.

💥Po prvých 3 rúškach ma rozbolela chrbtica , ale pred X – tými ( neprezraďte to prosím nikomu, 30+ timi ), rokmi keď som si za šijací stroj sadala deň čo deň, mi nič nebolo. Aktuálne si radšej sadám za „ťukaciu mašinku“ a vnášam do nej písmenká.

💥A bude to pravdepodobne dovtedy, kým laptopy nevystriedajú iné „mašinky.“

💥Želám vám veľa zdravia a pochváľte sa mi s vašimi rúškami. Tie moje som nazvala dole Al Capone a vpravo hore Micheel Jackson

Korona vírus v Španielsku – Dia 7.

💥Pripravený do boja s neviditeľným nepriateľom. Takto sme od dnes vyzbrojení, vďaka možnej nebezpečnej dodávky z Madridu.

💥Potencionálne kontaminovaná krabica s produktami „Forever“ bola security pracovníčkou v mojej osobe so zachovaním najvyšších opatrení prevzatá, zabezpečená, presunutá do exteriérového prostredia a príslušnými ničiacimi prostriedkami zasiahnutá.

💥Takisto pracovník kuriérskej služby postupoval podľa predpisov, nakoniec nepotreboval ani podpis, ako bolo v inštrukciách, ktoré prišli v vopred v samostatnom zašifrovanom emaili. Tým eliminoval možnú nákazu priblíženia sa v priebehu podpisu, za čo mu patrí obrovská vďaka. Takto sme obaja obišli nepriateľa číslo 1.

💥Tak a od dnes si bezpečne zvyšujeme imunitu, nielen bielami pešcami v krabičkách, ale aj „zabijákom“ s názvom zázvor. Veľa zdravia aj vám a podeĺte sa aj vy o vaše zážitky ;).